brejknasahrani
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
brejknasahrani

private forum
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 offtopic topicoff

Go down 
+6
korpa
šišmiš
BTK
Admin
zendra
Sha
10 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Next
Autor/icaPoruka
Grizlee

Grizlee


Broj postova : 71
Join date : 18.11.2009
Age : 29
Lokacija : Brčko

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 9:09 pm

BTK je napisao/la:
de mi rješite onaj mix oda gazda...onaj ja pijem da zaboravim...tntntntntntntnt
to ti je strogo povjerljivo...to samo imamo kum i ja Very Happy
[Vrh] Go down
ponco

ponco


Broj postova : 193
Join date : 20.11.2009
Lokacija : u kutu ulice

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 9:51 pm

Aj dečki ak bilo tko hoće, ak nema šta pametnijeg radit ( osim spavat) može doć do mene popit, od negdje oko 11 pa do pol 3 tad mi stara dolazi. Pit ču vino ak se netko oče pridružit nek dođe, il samo popričat. Samo mi javite ak očete.
[Vrh] Go down
dane

dane


Broj postova : 15
Join date : 23.11.2009

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 10:02 pm

ponco je napisao/la:
Aj dečki ak bilo tko hoće, ak nema šta pametnijeg radit ( osim spavat) može doć do mene popit, od negdje oko 11 pa do pol 3 tad mi stara dolazi. Pit ču vino ak se netko oče pridružit nek dođe, il samo popričat. Samo mi javite ak očete.

Cool
[Vrh] Go down
Pavle

Pavle


Broj postova : 71
Join date : 18.11.2009
Age : 31
Lokacija : prva lijevo, pa pravo

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 10:05 pm

vidiš mogo bi navratit, ae ak neko bude dolazio dođem i ja malo....javim ti još
[Vrh] Go down
ponco

ponco


Broj postova : 193
Join date : 20.11.2009
Lokacija : u kutu ulice

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 10:13 pm

Al ovo je za sutra ujuto nemojte se ko danči sjebat... malo glupo al jbg niti jedan drugi dan nisam sam.
[Vrh] Go down
Pavle

Pavle


Broj postova : 71
Join date : 18.11.2009
Age : 31
Lokacija : prva lijevo, pa pravo

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 10:20 pm

e neču doć u školi sam, ja si konto to navečer....hahaha offtopic topicoff - Page 14 Drunken_smilie
[Vrh] Go down
zendra




Broj postova : 76
Join date : 19.11.2009
Age : 32
Lokacija : ulica ispred okuke (tamo di se bus okrece)

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 11:13 pm

[Vrh] Go down
dane

dane


Broj postova : 15
Join date : 23.11.2009

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 11:28 pm

Košte je napisao/la:
e neču doć u školi sam, ja si konto to navečer....hahaha offtopic topicoff - Page 14 Drunken_smilie

haha ija sam konto danas navece...sjebali smo se Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
BTK

BTK


Broj postova : 137
Join date : 19.11.2009
Lokacija : tu

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 11:44 pm

Grizlee je napisao/la:
BTK je napisao/la:
de mi rješite onaj mix oda gazda...onaj ja pijem da zaboravim...tntntntntntntnt
to ti je strogo povjerljivo...to samo imamo kum i ja Very Happy

ne kaketaj, daj neki link. da brejkam


pončo ja ću doć 100% nego reci mi kućni broj. i jel to ista ulica di je cvele
[Vrh] Go down
ponco

ponco


Broj postova : 193
Join date : 20.11.2009
Lokacija : u kutu ulice

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptyčet pro 10, 2009 11:47 pm

ma neee pa ostavljao si me bio tu, Papuka 48 u ulici di pipa živi.. ja ču izač pred kuću kad budeš tu
[Vrh] Go down
Sha

Sha


Broj postova : 286
Join date : 19.11.2009
Age : 36
Lokacija : kod tvoje ribe

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptypet pro 11, 2009 12:20 am

kalu posalji markanu pjesmu on i tak najbolje brejka od svih brejkera!!! Cool
[Vrh] Go down
BTK

BTK


Broj postova : 137
Join date : 19.11.2009
Lokacija : tu

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptypet pro 11, 2009 12:57 am

evo brejkam i zamišljam da fet na to brajka kak je ari reko, pa mi još jače... afro
[Vrh] Go down
Grizlee

Grizlee


Broj postova : 71
Join date : 18.11.2009
Age : 29
Lokacija : Brčko

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptypet pro 11, 2009 1:33 am

ALO KINEZI MARS U JAPAN Very Happy
[Vrh] Go down
ponco

ponco


Broj postova : 193
Join date : 20.11.2009
Lokacija : u kutu ulice

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 1:01 am

Ja sam ljudi smislio paki, zlobni, podao plan! ovako da vam pomognem albino albino reču staroj da idem vanka pa če mi dat pare, pa onda trebam ostat kod nekog malo duže HAHAHA i et tak ču ja barem skupit tako da nemate beda .. ostali mlađi ne znam... eeeeee nate šta sam otkrio hahahahahahahha kupite dukatovo čokjoladno mlijeko i pljeskajte ga sa boka tj po bogi nači postrance onak punim dlanom HAHAHA kakkkkkkk smiješan zvuk koda nekog baš pljeskaš po guzici farao farao joj pre dobro.
Sad nagovaram milku da mi se obuče u djeda mraza, zamisli kak jebeno!! do krova bi se napalio još one zelene cipelice ko patuljci juuu što mi to divno. Nate šta sam razmišljao da spavam u kadii, koi vrhunski osjećaj kontam si. Sam šta mislite oču se utopit ? il da si organiziram neki ručakk. Napravim si nešt i stavim na tanjure da pluta, il jaje na oko ne treba mi ni tanju haha afro koja foraaa. Zamisli jedno jutro se probudiš ko jaje sav si si neki okrugao gladak hahaha otkotrljaš se do kreveta i razbiješ se hahaha... ostanu ti sam onako okice i žumanjak, rastopiš se ko puding. Skoro sam udario u stup kad sam gledao u dančija u busu haha. Pito sam dančia oče mi polabat? i on meni hoću, ja njemu ma hoćeš kurac hahaha zajeb Smile na uzoru na ovo pogledat obavezno!! :

https://www.youtube.com/watch?v=XZFrsunETDM

jooj sjetio sam se kad smo se igrali ringe ringe jaja, kod jope a bila njegova teta hahaha i svi tpo igraju ja gledam u tetu bila dobraa pun kurac ono dojke vrhunske al meni je to tada bilo vrlo smiješno, rađe ja uđem punjenu kiflicu.

SUMNJIČAVOST
Irski arheolog drži predavanje:
- Neki od tih prastarih gradova, bili su u tako ruševnu stanju, da se sumnja jesu li uopće postojali! HAHAHAHHA
I znate još čega sam se sjetio šumi šumi bombona kak je to pre dobrooo. al budu mi izrezana usta gore jer imaju ko ona rebarca na tim bombonima kontam si da to oni namjerno stavljaju na te bombone da se ljudi ozljede. čitao sam da više ljudi umre od posljedica tog bombona nego od karcinoma raka. Zove se "smrt koja šumi" vrlo sablkasno tjera strah u kosi, nekad i ljutnju zavisi kako ga izrečeš. moram svećeniku platit onu neku rentu 150 kuna... ja mu dam samo 100.. jer se odselio u grad. nate kaku sam perverziju gledao hahahaha kao tri milke, one muške milke, shemale jebu nekog lika ahhaahha ovaj se dereee i još viče yes yes, ( yes- jugoslavenska levica gagagahahahaahahahhaahaha ) bože baci peglu.
nate koliko dugo nisam jeo knedle jaooo onak fino topi se, razljeva se poletiti moš. ima jedan lik iz tenja nadimak mu knedla bokte mazo odakle mu nadimak knedla! ajmo svi imat neke nadimke po povrću onda . ja bi bio onaa baburaa , paprika nate.
kako bi zlaja rekao " jedi ove vragove" Sprda mene dana kao u busu sam se krevelji ko majmun da sam se napušio, ja reko bio sam s milkom ne tera on po svom kao oboje smo se napušili.. jao i nemoš mu dokazat.. danijele ja sam prirodno sretan čovjek, nema tu drogee neke, priroda samo. jooj nije mi dobro od smijeha, moram ič spavat. NEŠTO ZA KRAJ ovako bi svi trebali pleskat ;
https://www.youtube.com/watch?v=hzaoNEG6P4U


Zadnja promjena: ponco; sub pro 12, 2009 2:27 am; ukupno mijenjano 5 put/a.
[Vrh] Go down
Pavle

Pavle


Broj postova : 71
Join date : 18.11.2009
Age : 31
Lokacija : prva lijevo, pa pravo

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 1:52 am

hahhahahahahahhahahahahah umireeeeem......aahahahahahaha i šta na ovo dodat....šta god da napišeš nema smisla nakon ovog pončinog...ja ću prodavat pončine priče da se oparim...hahahahahhh.....de šaljite pipi ovo odma će ozdravit.....pončo ti si kraaaaaalj offtopic topicoff - Page 14 Icon_king
[Vrh] Go down
Grizlee

Grizlee


Broj postova : 71
Join date : 18.11.2009
Age : 29
Lokacija : Brčko

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 2:11 am

ponco je napisao/la:
Ja sam ljudi smislio paki, zlobni, podao plan! ovako da vam pomognem albino albino reču staroj da idem vanka pa če mi dat pare, pa onda trebam ostat kod nekog malo duže HAHAHA i et tak ču ja barem skupit tako da nemate beda .. ostali mlađi ne znam... eeeeee nate šta sam otkrio hahahahahahahha kupite dukatovo čokjoladno mlijeko i pljeskajte ga sa boka tj po bogi nači postrance onak punim dlanom HAHAHA kakkkkkkk smiješan zvuk koda nekog baš pljeskaš po guzici farao farao joj pre dobro.
Sad nagovaram milku da mi se obuče u djeda mraza, zamisli kak jebeno!! do krova bi se napalio još one zelene cipelice ko patuljci juuu što mi to divno. Nate šta sam razmišljao da spavam u kadii, koi vrhunski osjećaj kontam si. Sam šta mislite oču se utopit ? il da si organiziram neki ručakk. Napravim si nešt i stavim na tanjure da pluta, il jaje na oko ne treba mi ni tanju haha afro koja foraaa. Zamisli jedno jutro se probudiš ko jaje sav si si neki okrugao gladak hahaha otkotrljaš se do kreveta i razbiješ se hahaha... ostanu ti sam onako okice i žumanjak, rastopiš se ko puding. Skoro sam udario u stup kad sam gledao u dančija u busu haha. Pito sam dančia oče mi polabat? i on meni hoću, ja njemu ma hoćeš kurac hahaha zajeb Smile na uzoru na ovo pogledat obavezno!! :

https://www.youtube.com/watch?v=XZFrsunETDM

jooj sjetio sam se kad smo se igrali ringe ringe jaja, kod jope a bila njegova teta hahaha i svi tpo igraju ja gledam u tetu bila dobraa pun kurac ono dojke vrhunske al meni je to tada bilo vrlo smiješno, rađe ja uđem punjenu kiflicu.

SUMNJIČAVOST
Irski arheolog drži predavanje:
- Neki od tih prastarih gradova, bili su u tako ruševnu stanju, da se sumnja jesu li uopće postojali! HAHAHAHHA
I znate još čega sam se sjetio šumi šumi bombona kak je to pre dobrooo. al budu mi izrezana usta gore jer imaju ko ona rebarca na tim bombonima kontam si da to oni namjerno stavljaju na te bombone da se ljudi ozljede. čitao sam da više ljudi umre od posljedica tog bombona nego od karcinoma raka. Zove se "smrt koja šumi" vrlo sablkasno tjera strah u kosi, nekad i ljutnju zavisi kako ga izrečeš. moram svećeniku platit onu neku rentu 150 kuna... ja mu dam samo 100.. jer se odselio u grad. nate kaku sam perverziju gledao hahahaha kao tri milke, one muške milke, shemale jebu nekog lika ahhaahha ovaj se dereee i još viče yes yes, ( yes- jugoslavenska levica gagagahahahaahahahhaahaha ) bože baci peglu.
nate koliko dugo nisam jeo knedle jaooo onak fino topi se, razljeva se poletiti moš. ima jedan lik iz tenja nadimak mu knedla bokte mazo odakle mu nadimak knedla! ajmo svi imat neke nadimke po povrću onda . ja bi bio onaa baburaa , paprika nate.
kako bi zlaja rekao " jedi ove vragove" Sprda mene dana kao u busu sam se krevelji ko majmun da sam se napušio, ja reko bio sam s milkom ne tera on po svom kao oboje smo se napušili.. jao i nemoš mu dokazat.. danijele ja sam prirodno sretan čovjek, nema tu drogee neke, priroda samo. jooj nije mi dobro od smijeha, moram ič spavat


ovaj ponco je popuco jebes mi sve...hahahahahahahahha...kako sam se kreveljio ko majmuncina....hahahahhahahahahahah nemogu disat...hahahahahahah
[Vrh] Go down
Sha

Sha


Broj postova : 286
Join date : 19.11.2009
Age : 36
Lokacija : kod tvoje ribe

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 11:00 am

samo sam preletio jer zurim u grad al vidim da opet nisi normalan...posvetit cu se detaljnijem citanju kad se budem vratio...mi imamo poncu speca svog!!!e da to me sjetilo...fankuti nam vikali sibenik je gradina a vi ste kurac!!!onda smo se mi smijali i vikali tuko vas camil!!!
[Vrh] Go down
Sha

Sha


Broj postova : 286
Join date : 19.11.2009
Age : 36
Lokacija : kod tvoje ribe

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 4:05 pm

ponco je napisao/la:
Ja sam ljudi smislio paki, zlobni, podao plan! ovako da vam pomognem albino albino reču staroj da idem vanka pa če mi dat pare, pa onda trebam ostat kod nekog malo duže HAHAHA i et tak ču ja barem skupit tako da nemate beda .. ostali mlađi ne znam... eeeeee nate šta sam otkrio hahahahahahahha kupite dukatovo čokjoladno mlijeko i pljeskajte ga sa boka tj po bogi nači postrance onak punim dlanom HAHAHA kakkkkkkk smiješan zvuk koda nekog baš pljeskaš po guzici farao farao joj pre dobro.
Sad nagovaram milku da mi se obuče u djeda mraza, zamisli kak jebeno!! do krova bi se napalio još one zelene cipelice ko patuljci juuu što mi to divno. Nate šta sam razmišljao da spavam u kadii, koi vrhunski osjećaj kontam si. Sam šta mislite oču se utopit ? il da si organiziram neki ručakk. Napravim si nešt i stavim na tanjure da pluta, il jaje na oko ne treba mi ni tanju haha afro koja foraaa. Zamisli jedno jutro se probudiš ko jaje sav si si neki okrugao gladak hahaha otkotrljaš se do kreveta i razbiješ se hahaha... ostanu ti sam onako okice i žumanjak, rastopiš se ko puding. Skoro sam udario u stup kad sam gledao u dančija u busu haha. Pito sam dančia oče mi polabat? i on meni hoću, ja njemu ma hoćeš kurac hahaha zajeb Smile na uzoru na ovo pogledat obavezno!! :

https://www.youtube.com/watch?v=XZFrsunETDM

jooj sjetio sam se kad smo se igrali ringe ringe jaja, kod jope a bila njegova teta hahaha i svi tpo igraju ja gledam u tetu bila dobraa pun kurac ono dojke vrhunske al meni je to tada bilo vrlo smiješno, rađe ja uđem punjenu kiflicu.

SUMNJIČAVOST
Irski arheolog drži predavanje:
- Neki od tih prastarih gradova, bili su u tako ruševnu stanju, da se sumnja jesu li uopće postojali! HAHAHAHHA
I znate još čega sam se sjetio šumi šumi bombona kak je to pre dobrooo. al budu mi izrezana usta gore jer imaju ko ona rebarca na tim bombonima kontam si da to oni namjerno stavljaju na te bombone da se ljudi ozljede. čitao sam da više ljudi umre od posljedica tog bombona nego od karcinoma raka. Zove se "smrt koja šumi" vrlo sablkasno tjera strah u kosi, nekad i ljutnju zavisi kako ga izrečeš. moram svećeniku platit onu neku rentu 150 kuna... ja mu dam samo 100.. jer se odselio u grad. nate kaku sam perverziju gledao hahahaha kao tri milke, one muške milke, shemale jebu nekog lika ahhaahha ovaj se dereee i još viče yes yes, ( yes- jugoslavenska levica gagagahahahaahahahhaahaha ) bože baci peglu.
nate koliko dugo nisam jeo knedle jaooo onak fino topi se, razljeva se poletiti moš. ima jedan lik iz tenja nadimak mu knedla bokte mazo odakle mu nadimak knedla! ajmo svi imat neke nadimke po povrću onda . ja bi bio onaa baburaa , paprika nate.
kako bi zlaja rekao " jedi ove vragove" Sprda mene dana kao u busu sam se krevelji ko majmun da sam se napušio, ja reko bio sam s milkom ne tera on po svom kao oboje smo se napušili.. jao i nemoš mu dokazat.. danijele ja sam prirodno sretan čovjek, nema tu drogee neke, priroda samo. jooj nije mi dobro od smijeha, moram ič spavat. NEŠTO ZA KRAJ ovako bi svi trebali pleskat ;
https://www.youtube.com/watch?v=hzaoNEG6P4U

kakvo mlijeko?di udarat???

utopio bi se garant...

tanjuri ti ne bi plutali...bar ne ovi klasicni...

onda odes do kreveta i razbijes se...di ti inace spavas?na ormaru?

da postoji karcinom raka kontam da bi ljudi bili najsretniji na svijetu...posto ti vec znas za rak raka onda reci strucnjacima pa da pomognu oboljelima i spase im zivote...

sablkasno???

tko je dana???

to su samo neka pitanja koja me muce...
[Vrh] Go down
ponco

ponco


Broj postova : 193
Join date : 20.11.2009
Lokacija : u kutu ulice

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 4:52 pm

Čokoladno mlijeko, pa po bokuu kak gledaš bokocrt.
Ma plastični tanjuri haha
ma spavam na krevetu sjebao sam se tu nisam skontao
haha to mi je zvučalo vrlo intelektualno pa sam napisao Very Happy
Sablasno kak nemoš skontat po smislu rečenice , šalim se
pa dana je naš danči Smile
[Vrh] Go down
BTK

BTK


Broj postova : 137
Join date : 19.11.2009
Lokacija : tu

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 5:19 pm

ponco je napisao/la:
vrlo sablkasno tjera strah u kosi, nekad i ljutnju zavisi kako ga izrečeš. moram svećeniku platit onu neku rentu 150 kuna... ja mu dam samo 100.. jer se odselio u grad. nate kaku sam perverziju gledao hahahaha kao tri milke, one muške milke, shemale jebu nekog lika ahhaahha ovaj se dereee i još viče yes yes, ( yes- jugoslavenska levica gagagahahahaahahahhaahaha ) bože baci peglu.


laaadno...pončo iznajmio grobnicu =)

pončo evo ti jedna dobra...irska i te šeme..

https://www.youtube.com/watch?v=EIg5_JXgZs4&feature=related
[Vrh] Go down
ponco

ponco


Broj postova : 193
Join date : 20.11.2009
Lokacija : u kutu ulice

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 5:21 pm

dobra !
šta očemo otič tamo jednom cheers
[Vrh] Go down
BTK

BTK


Broj postova : 137
Join date : 19.11.2009
Lokacija : tu

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 6:34 pm

ja idem u maju iliti petom mjesecu
[Vrh] Go down
Grizlee

Grizlee


Broj postova : 71
Join date : 18.11.2009
Age : 29
Lokacija : Brčko

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 6:35 pm

PONČO JE POPUCO, AL PIVO JE SUPER Very Happy

[Vrh] Go down
ponco

ponco


Broj postova : 193
Join date : 20.11.2009
Lokacija : u kutu ulice

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 7:01 pm

Marko malo detalja ??!
[Vrh] Go down
BTK

BTK


Broj postova : 137
Join date : 19.11.2009
Lokacija : tu

offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Emptysub pro 12, 2009 7:20 pm

Ako Bog da, idem s trojicom lega u Dublin tamo poslije uskrsa...ako budem radio u t comu imo gute. 3,5 milje kuna 6 dana....
[Vrh] Go down
Sponsored content





offtopic topicoff - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: offtopic topicoff   offtopic topicoff - Page 14 Empty

[Vrh] Go down
 
offtopic topicoff
[Vrh] 
Stranica 14 / 27.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
brejknasahrani :: opcenito :: predstavi se-
Forum(o)Bir: